top of page

Konferencja prezentująca "RSI Łódzkie 2030+" 13 grudnia w Łodzi

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego wraz z firmą PwC zapraszają do udziału w konferencji prezentującej "RSI Łódzkie 2030+".

Konferencja odbędzie się 13 grudnia 2023 (środa), w godz. 9:30 - 15:30, w Hi Piotrkowska, ul. Piotrkowska 157a, piętro 19 w Łodzi, wejście od ul. Kościuszki. Serdecznie zapraszamy do rejestracji pod linkiem: https://form.typeform.com/to/pw76Im3K

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


Wskazówki dotyczące parkowania w trakcie konferencji (miejsca parkingowe są płatne):


Miejsca_Parkingowe_Konferencja
.pdf
Download PDF • 2.24MB

Podczas konferencji nastąpi prezentacja "RSI Łódzkie 2030+" oraz podsumowanie prowadzonych konsultacji społecznych. Planowany jest także panel przedstawicieli regionów w zakresie wdrażania Regionalnych Strategii Innowacji. Będziemy również rozmawiać z przedsiębiorcami w panelu przedsiębiorców, wyciągając wnioski z wdrażania poprzedniej Strategii i szukając rozwiązań na jak najefektywniejszą implementację RSI Łódzkie 2030+.

Poniżej znajduje się szczegółowa agenda spotkania:

9:30 – 10:00

Powitalna kawa i networking

10:00 – 10:45

Prezentacja "RSI Łódzkie 2030+"

Sesja pytań

10:45 - 11:15

Wystąpienie "Gospodarka i innowacje"

Komentarz ekonomiczny

11:15 – 11:30

Networking

11:30 – 12:45

Wystąpienie "Kontekst krajowy rozwoju innowacyjności"

Panel dyskusyjny "Doświadczenia regionów we wdrażaniu innowacji"

12:45 – 13:30

Lunch

13:30 – 14:30

Wystąpienie "Rola startupów w rozwoju innowacyjności"

Panel dyskusyjny "Doświadczenia łódzkich przedsiębiorców we wdrażaniu Regionalnej Strategii Innowacji"

14:30 - 14:45

Wystąpienie "Wsparcie przedsiębiorców w województwie łódzkim"

14:45 - 15:00

Prezentacja "Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w województwie łódzkim"

15:00 - 15:30

Zakończenie i networking


Szczegóły organizacyjne oraz informacje o prelegentach i panelistach:


Gość specjalny:

  • Sławomir Lachowski, ekonomista i menadżer bankowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jego najważniejsze osiągnięcia obejmują restrukturyzację największego polskiego banku detalicznego - Powszechnej Kasy Oszczędności, stworzenie czterech banków detalicznych nowej generacji w Polsce, Czechach i na Słowacji, oraz stworzenie mBanku - pierwszego banku internetowego w Polsce. Wdrożył również innowacyjną koncepcję ‘Zarządzania przez Wartości’.

  • dr hab. prof. PW Agnieszka Skala, badaczka i mentorka kolejnych „pokoleń” startupów w Polsce. Kierownik Zakładu Przedsiębiorczości i Innowacji na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Absolwentka SGH w Warszawie oraz alumni pierwszej edycji Lean Launchpad Educators Program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jest też współzałożycielką Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN, która od 2011 r. edukuje przedsiębiorców w duchu Lean Startup., członek Rady Programowej Fundacji Startup Poland.

Prelegenci i moderatorzy:

  • Monika Papierak, Departament Prawno-Organizacyjny, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, jest odpowiedzialna za obsługę prawną Urzędu Marszałkowskiego, organizację i funkcjonowanie urzędu, koordynację prac związanych z zarządzaniem jakością, przeciwdziałaniem zagrożeniom korupcyjnym i kontrolą zarządczą.

  • Błażej Kupaj, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, jednostki samorządowej Województwa Łódzkiego, odpowiedzialnej za obsługę Funduszy Europejskich dla MŚP oraz jednostek badawczych w działaniach badawczo-rozwojowych oraz przy wdrażaniu innowacji.

  • Ewelina Uljanicka, ekspertka PwC, z kilkunastoletnim doświadczeniem w sektorze publicznym, na poziomie regionalnym, krajowym (ministerstwa, PARP) oraz unijnym (m.in. Frontex). Zrealizowała wiele projektów związanych z polityką innowacyjną i wspieraniem przedsiębiorczości.

  • dr Dionizy Smoleń, PwC, specjalizuje się w usprawnieniach organizacyjnych, strategiach i programach rozwoju (w tym regionalne strategie innowacji, inteligentne specjalizacje) oraz działaniach związanych z przyciąganiem inwestorów i wspieraniem rozwoju gospodarczego.

  • dr Paweł Oleszczuk, PwC, Lider zespołu i kierownik projektów - kierujący zespołem doradztwa dla sektora publicznego i ekonomicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 9 lat doświadczenia w realizacji projektów dla klientów z sektora prywatnego i publicznego (instytucje rządowe - ministerstwa, premierzy, ale także międzynarodowe - Bank Światowy, ONZ, Komisja Europejska).

  • Tomasz Kierzkowski, PwC, 20 lat doświadczenia w zarządzaniu programami społeczno-gospodarczymi, ma duże doświadczenie w współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Jest również pionierem ewaluacji w Polsce, autorem publikacji z zakresu zarządzania programami i przedsiębiorczości, a także prelegentem na licznych konferencjach.


Nasi prelegenci i moderatorzy:

Paneliści:

  • dr Maciej Szczepańczyk, Politechnika Łódzka, prakademik, łączący praktykę biznesową z wiedzą akademicką. Od ponad 15 lat prowadzi firmę doradczą oraz jest zaangażowany w zarządzanie spółkami działającymi w sektorze B+R, budowlanym oraz przemysłowym.

  • Bogumił Zięba, CEO Inovatica AGV, nagradzany menedżer z dużym doświadczeniem w innowacjach i koordynacji badań. Jeden z najzdolniejszych i najlepszych ludzi zmieniających środowisko biznesowe i wprowadzających innowacje według Res Publica, Google, Funduszu Wyszehradzkiego i Financial Times (2016 New Europe 100 Award).

  • Justyna Gorzoch, Departament Innowacji i Polityki Przemysłowej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, specjalistka w dziedzinie inteligentnych specjalizacji, polityki innowacyjnej i technologicznej. Jej praca obejmuje zarządzanie projektami, planowanie technologiczne, prognozowanie technologiczne oraz studia nad przyszłością.

  • Mariusz Bobel, Departament Gospodarki, jest Kierownikiem Oddziału Lubelskiego Centrum Badań nad Innowacyjnością w Departamencie Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. W swojej pracy skupia się na wspieraniu innowacyjnej i inteligentnej transformacji gospodarczej w Województwie Lubelskim.

  • Piotr Czerepiuk, doświadczony pracownik administracji publicznej, obecnie w Departamencie Rozwoju Regionalnego Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, w okresie 2013-2016 pełnomocnik Województwa Podkarpackiego ds. Regionalnej Strategii Innowacji 

  • Robert Fintak, współtwórca firm ILS Translations, Hutchinson Institute oraz prezes firmy Terra Hexen, przedsiębiorca, innowator i propagator nowoczesnych technologii. Absolwent studiów MBA Akademii Koźmińskiego, European Academy of Diplomacy oraz doktorant Politechniki Łódzkiej na wydziale Zarządzania. W 2014 roku został uhonorowany tytułem absolwenta VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Jest członkiem Rady Łódzkiej Izby Przemysłowo Handlowej.


Znajdą nas Państwo także na Facebooku: https://www.facebook.com/lodzkie.innowacyjne


Mamy nadzieję, że będą Państwo mogli się z nami spotkać, dyskutować i nawiązywać nowe kontakty.

bottom of page